image

EGEMEN GÜRSEL ANKARALI

Kurucu Avukat

egemen@ankarali.av.tr

1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans mezunudur.1985 yılından bu yana, Avukatlık yapmaktadır. Kurucusu bulunduğu Ankaralı Hukuk Bürosunda, Ticaret Hukuku, Lojistik ve Taşıma Hukuku, Borçlar Hukuku, Sigorta Hukuku, Gayrimenkul hukuku, Yabancılar Hukuku Konusunda danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermektedir.

IRU (Uluslararası Karayolu Taşımacılar Birliği)’nin belirlediği, Türkiye’deki danışman avukatları arasındadır. Lojistik Yönetimi, Lojistik Sözleşmeleri, Nakliyat Sigortaları, Taşıma İle ilgili Uluslararası Konvansiyonlar, İnsan Kaynakları, Outsourcing konularında makaleleri bulunmaktadır. Değişik zirve ve toplantılara konuşmacı olarak katılmış seminerler vermiş, danışmanlıklarda bulunmuştur. Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nde (UND) CMR Konvansiyonu ve Nakliyede Sorumluluk ve Sorumluluk Sigortaları konularında ve Türkiye Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV)’de Nakliyat Emtia Sigortaları, I.C.C Klozları, Uluslararası Konvansiyonlar, Nakliyat Sigortalarına ilişkin rücu davalarında eğitimler vermektedir.

İstanbul Üniversitesi Ulaştırma Lojistik Fakültesinde 2005 yılından bu yana Öğretim Görevlisi olarak ders vermektedir.

İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu Başkanıdır. Bu görevini 2014 yılından bu yana sürdürmektedir.

Bilirkişilik Daire Başkanlığı’na bağlı Bilirkişidir. Taşıma ve Sigorta Hukuku konusunda bilirkişilik yapmaktadır.

Arabuluculuk Daire Başkanlığına kayıtlı Arabulucudur. Ticaret Hukuku, Uzmanlık sahası çerçevesinde arabuluculuk yapmaktadır.

İngilizce bilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

ADRESİMİZ

Halaskargazi Mh. Vali Konağı Cd. No:17/3 Erciyas Apt. Nişantaşı, Şişli, İstanbul.

NUMARAMIZ

+90 212 225 22 75

+90 212 225 47 83

EMAIL ADDRESİMİZ

Email: egemen@ankarali.av.tr